O mě

Bio

  Začal jsem jezdit v roce 2008, kdy jsem se poprvé usadil na jednokolku. Ze začátku jsem absolutně netušil, jak neuvěřitelný má tento sportovní potenciál, přesto mě bavilo zkoušet na tom víc

 

 Když jsem se naučil základům jízdy a rovnováhy, narazil jsem na neuvěřitelná videa Krise Holma, která z nich vycházela po zádech. Začal jsem zkoušet podobné kousky tak podle možností. Jezdil jsem a rád jezdím ve skateparcích a postupně jsem se zdokonaloval v jízdě na rampách s pásem MTB a BMX jezdců.

 

 Co se týče techniky, dalo se mnohé okoukat z různých videí, ale tehdy byla v mém okolí jednokolka raritní záležitost a téměř nikdo o tomto sportu ani nevěděl, takže jsem se učil všemu sám, ale tím mě to bavilo .

 

 

 Až do roku 2010 jezdil na jednokolce o průměru 20 palců, se kterým jsem začínal. V terénu jsem se orientoval, ale nebylo to snadné, můj styl připomínal spíše kombinaci jízdoskoků.

 

 Chtěl jsem se posunout dál a koupil větší terénní kolo s průměrem 26'' Tato volba mě posunula o velký kus dál.

 

 Díky většímu kolu je jízda v terénu mnohem stabilnější a brzda mi pomohla sjíždění kopců, které by nohou jen tak neubrzdil. Začal jsem se více věnovat dowenhillu, cross country krom skateparkům a streatu.

 

 Mé snažení přineslo své plody a díky tomu jsem mohl poprvé roku 2013 veřejně vystupovat. Zájem lidí, obecenstvo a můj první honorář mi hodně motivovali, rozhodl jsem se, koupím novou jednokoku, abych mohl dělat trial, který je zajímavější pro exhibiční vystupování.

 

 

 

 V roce 2014 po letní sezoně jsem absolvoval cestu ze Znojma přes Rakousko, Slovinsko až do přímořského městečka Duino v Itálii. Byla to další zkušenost s cestováním na jednokolce. Tato cesta mě přiměla k vlatnímu projektu pro zlepšení cestování na jednokolce s bagáží. Po několika úspěšných ale nebezpečných testech s vlečení vozíku jsem přešel na techniku tlačení. 

 

Roku 2017 jsem se vydal na cestu do Španělska, abych celý systém otestoval a podařilo se, ale ve Španělsku mi byla ocizena jednokolka. Jelikož na celou cestu jsem měl cca 600Kč a na jídlo si vydělával ukázkou triků, byl jsem donucen najít si zázemí a práci díky čemuž jsem poznal tuto zemi jinak než jako turista. 

 

Mé další plány do budoucna jsou provádět přednášky o cestování a cestě za svým snem a zrealizovat další cestu..